ماشین مخصوص جوشکاری لیزری

جوشکاری لیزری به علت گرمای ورودی اندک، دقت و کنترل پذیری بالا، تکنیکی شناخته شده و بسیار مفید برای اتصال انواع فلزات، بویژه ورق های نازک فولادی به شمار می رود. طرح اتصال های مختلف نظیر جوشکاری لب به لب (Butt welding) ، روی هم (Overlapp welding) و... نیاز به تجهیزات ویژه ای علاوه بر چشمه لیزر و سامانه های اپتیکی انتقال و تمرکز باریکه لیزر دارند. بنابراین لازم است برای تامین قید و قرار (Jig & Fixtuer) مورد نیاز در جوشکاری لیزری قطعات مختلف، ماشین های مخصوصی فراهم گردد تا بتوانند اتصال مورد نظر را با سرعت و کیفیت مناسب تامین نمایند. از این رو در بسیاری از فرآیندهای صنعتی و خطوط تولید نوین، لازم است ماشین مخصوصی برای جوشکاری قطعات با استفاده از لیزر فراهم شود که یکی از محصولات این شرکت است.

ماشین مخصوص جوشکاری لیزری ماشین مخصوص جوشکاری لیزری ماشین مخصوص جوشکاری لیزری ماشین مخصوص جوشکاری لیزری

دستگاههای مخصوص جوشکاری لیزری

 از دستگاه های جوشکاری لیزری برای جوش دادن انواع آلیاژهای تیتانیوم، نیکل، فولادها، آلومینیوم ، مس، کروم، نایوبیوم، طلا، نقره و بسیاری دیگر از فلزات استفاده می شود. از جوشکاری لیزری برای جوش دادن دو نوع فلز مختلف مانند مس- نیکل، نایوبیوم- تیتانیوم و مس - فولاد  نیز می توان استفاده کرد.

laser 500 coupl

لیزر Nd:YAG  پالسی 500 وات کوپل فیبر نوری ساخت شرکت فنی مهندسی لیزر پرتوپردازش مواد تهران مخصوص فرآیندهای جوشکاری لیزری

جوشکاری لیزری در شکل ها و جنس های مختلف:

1 .  جوشکاری لیزری هم جنس و ناهمجنس انواع آلیاژهای آهن . جوشکاری لیزری آلیاژهای تیتانیوم
2 . دستگاه جوش لیزر ظریف خطی: این دستگاه جوش ظریف، با اندازه کوچک خود عملکرد با کیفیت بالایی دارد. دستگاه جوش برای جوش لیزری صفحاتی با ضخامت کمتر از یک میلیمتر مناسب است. از این دستگاه برای جوش به صورت خط مستقیم یا جوش به صورت کمان می توان استفاده کرد. این دستگاه در صنایع دارویی، صنایع الکترونیک، باتری سازی، ساخت ابزارآلات و صنایع دیگر قابل استفاده است.

جوشکاری لیزری جوشکاری لیزری جوشکاری لیزری جوشکاری لیزریجوشکاری لیزری جوشکاری لیزری جوشکاری لیزری جوشکاری لیزری
3 .  دستگاه جوشکاری لیزری پیشرفته که ممکن است از چشمه های لیزر پالسی Nd:YAG یا لیزر پیوسته فیبر استفاده نماید. از این دستگاه جوش لیزر، به طور وسیعی در موارد زیر استفاده می شود:
  •    جوشکاری برای پر کردن حفره ها در تعمیر تجهیزات حساس و ساخت زیورآلات
  •    جوشکاری نقطه ای برآمده در ساخت زیورآلات برای نگه داشتن نگین
  •    تعمیر و جوشکاری اتصالات زیورآلات و زنجیرهای طلا
  •    جوشکاری در مواردی که اثر حرارتی بر منطقه کوچکی باید اعمال شود مثل بوردهای الکترونیک
  •     جوشکاری در مواردی که نقطه جوش باید اندازه مشخصی داشته باشد
  •      جوش دقیق و صاف بدون نیاز به فرآیند های ماشینکاری پس از جوشکاری
  •     جوشکاری غیر هم جنس دو نوع فلز
میکروسکوپ موجود در لیزر جوش ظریف، برای اتصالات بسیار ظریف و حساس و افزایش دقت و سهولت کار اپراتور است. فلزات قابل جوش با این دستگاه عبارتند از: طلا، نقره، پلاتین، انواع آلیاژهای فولاد، تیتانیوم و سایر فلزات و آلیاژهای آن ها.

 

در ادامه تصویر میل بادامک خودرو که توسط لیزر تعمیر شده، نشان داده شده است.

شرکت پرتو پردازش تهران

اتصال قطعات ظریف و حساس تان را توسط لیزر از ما بخواهید.

index

ماشین مخصوص جوشکاری لیزری ماشین مخصوص جوشکاری لیزری ماشین مخصوص جوشکاری لیزری ماشین مخصوص جوشکاری لیزری ماشین مخصوص جوشکاری لیزری ماشین مخصوص جوشکاری لیزری ماشین مخصوص جوشکاری لیزری