شرکت فنی مهندسی لیزر پرتو پردازش مواد تهران با تکیه بر توان متخصصان کشور به منظور ارائه خدمات در زمینه فناوری های مدرن فرآوری مواد با لیزر به صنعتگران، متخصصین و دانشگاهیان تاسیس شده است. این شرکت یک مجموعه ی دانش بنیان تولیدی نوع 1 بر اساس اطلاعات سایت کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری  (http://daneshbonyan.isti.ir/) است

هدف اصلی شرکت پرتو پردازش مواد تهران، بومی سازی تکنولوژی لیزر و فناوری های مبتنی بر کاربردهای صنعتی لیزر (نظیر ساخت افزایشی لیزری) در کشور است.


در حال حاضر وجود شرکتی که در زمینه های تحقیقاتی و صنعتی، انواع خدمات پردازش مواد با استفاده از لیزرهای توان بالا را تامین نماید، کاملا ضروری به نظر می رسد. شرکت فنی مهندسی لیزر پرتو پردازش مواد تهران بنا دارد ضمن تامین نیازهای فوق الذکر در تهران، نسبت به ارزیابی نیاز در دیگر استان ها و مراکز صنعتی کشور به منظور توسعه شعب محلی با تربیت نیروهای بومی اقدام نماید. در صورتی که فرد یا شرکتی در این زمینه متمایل به همکاری است می تواند اطلاعات خود و تقاضای همکاری را از طریق ایمیل برای شرکت ارسال نماید. توسعه نمایندگی های شرکت در استان های آذربایجان، خراسان و خوزستان در اولویت قرار دارند.

فعالیت اصلی این شرکت عمدتا بر دو محور اصلی:

(الف): توسعه کاربردهای صنعتی لیزر نظیر جوشکاری، برشکاری، حکاکی، عملیات سطحی با لیزر و ساخت افزایشی لیزری.

(ب): گسترش توان ساخت داخل انواع  لیزرهای صنعتی و فراهم ساختن قطعات و لوازم یدکی بویژه قطعات اپتیکی آنها، متمرکز است. ارائه مشاوره و آموزش تخصصی در موارد یاد شده و ساخت ماشین های ویژه پردازش مواد توسط لیزر نیز جزو فعالیت های شرکت پرتو پردازش مواد تهران قرار دارد.